51 osób z 10 działających na terenie gminy Blizanów jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych (Warszówki, Korabia, Jankowa Pierwszego, Lipego,  Szadku, Skrajni Blizanowskiej, Jastrzębnik, Zagorzyna, Rychnowa, Żernik) wyjechało 8 lipca na obóz szkoleniowo-wypoczynkowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych do miejscowości Brenna koło Wisły. To już tradycja gminy, że na początku wakacji przez 10 dni młodzież pod opieką wychowawców i pielęgniarki odbywa cykl szkoleń z zakresu pierwszej pomocy przedlekarskiej, uczestniczy w zajęciach z musztry, ćwiczeniach sportowo-rekreacyjnych i profilaktycznych dotyczących uzależnień. Było to ósme tego typu przedsięwzięcie zorganizowane dzięki wsparciu finansowym:  Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Starostwa Powiatowego w Kaliszu oraz wielu innych sponsorów i darczyńców. Środki finansowe zostały również pozyskane w czasie trwania tegorocznego festynu rodzinnego z okazji Dnia Dziecka w Łaszkowie. Dzięki temu kwota wpłacana przez uczestników obozu była znacznie niższa od całkowitych kosztów obozu. Podczas obozów w 2010 r. i 2011 r. młodzież wypoczywała w Ślesinie, gdzie miała możliwość zapoznania się z ratownictwem wodnym. W 2012 r., 2013 r., 2015 r.  i 2016 r.  miejscem wypoczynku młodzieży była Szklarska Poręba, gdzie młodzi druhowie zapoznali się z działaniami ratowniczymi prowadzonymi w terenie górskim. W 2014 r. młodzi druhowie przebywali w nadmorskiej miejscowości  Stegna.
W tym roku młodzi strażacy-ochotnicy zapoznali się też z ratownictwem wysokościowym w  terenie górskim, gdyż niektórzy  uczestnicy byli po raz pierwszy na obozie. Poza nauką i ćwiczeniami grupa znalazła też czas na zabawę i zwiedzanie okolicy. Młodzież  miała możliwość zobaczenia Pałacu Prezydenckiego w Wiśle, odwiedziła Galerie trofeów Adama Małysza i dom rodzinny Piotra Żyły, gdzie miała okazje porozmawiać z mamą znanego skoczka narciarskiego. Największe wrażenie na grupie zrobiło Letnie Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle Malince, gdzie mogli zobaczyć na żywo skoki narciarskie i wiele osobowości w tej dyscyplinie sportu. Młodzież zwiedziła również Leśny Park niespodzianek w Ustroniu i Czeski Cieszyn.