Wieniec w kształcie serca z dożynek powiatowo-gminnych w Rychnowie reprezentował powiat kaliski oraz gminę Blizanów w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy na XIX Wojewódzko-Archidiecezjalnych Dożynkach Wielkopolskich w Gnieźnie 27 sierpnia. Nieśli go przedstawiciele zespołu folklorystycznego „Kalina” z Blizanowa. Starostami dożynek byli:  Anna Frankiewicz z Pyszczynek (gm. Gniezno) i Zbigniew Stajkowski z Michalcza (gm. Kłecko). Jak co roku pierwszym punktem regionalnego święta plonów było otwarcie wystawy rolniczej z udziałem marszałka województwa wielkopolskiego - Marka Woźniaka i wicemarszałka - Krzysztofa Grabowskiego.  Po mszy św. na placu św. Wojciecha pod przewodnictwem J.E. Księdza Arcybiskupa Wojciecha Polaka - Prymasa Polski i tradycyjnych obrzędach w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Łany” Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu rozpoczął się bogaty program artystyczny.  Na finał dożynek na gnieźnieńskim rynku wystąpił zespół T.Love, którego koncert poprzedził występ grupy Mesabi.