W sobotę 17 września Niepubliczne Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Jarantowie obchodziło 10-lecie działalności. Świętowanie rozpoczęła msza św., którą na placu za budynkiem przedszkola odprawił ks. kanonik dr Błażej Michalewski – proboszcz parafii Lipe. W swoim przemówieniu Anna Korczak – prezes Zarządu Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Jarantów „Od przedszkolaka do żaka” i dyrektor przedszkola dziękowała współpracownikom i przedstawicielom instytucji współpracujących z placówką i wspominała. W pierwszym roku przedszkole było jednooddziałowe i uczęszczało do niego 14 dzieci, obecnie jest czterooddziałowe. Pierwszy rocznik absolwentów przedszkola to obecni uczniowie klasy pierwszej szkoły średniej. Historię placówki upamiętniały również wystawione na scenie zdjęcia. Od 2016r. dzięki pozyskanym przez stowarzyszenie środkom unijnym w budynku działa również żłobek. W imieniu Sławomira Musioła - wójta gminy Blizanów prezenty dla dyrektorki i przedszkolaków wręczyła Marzena Kmieć – zastępca wójta razem z Janem Wojtyłą – przewodniczącym Rady Gminy Blizanów. Dla dzieci były dmuchańce, kolejka elektryczna, Happy Bus z Fundacji Happy Kids oraz animacje. Część artystyczną zapoczątkowały przedszkolaki, a po nich wystąpili: zespół wokalny „Dynamitki”, zespół „Two Boys” i „Markus P”. Imprezę zakończyła zabawa taneczna z didżejem.