Władze gminy Blizanów na czele ze Sławomirem Musiołem – wójtem gminy, Marzeną Kmieć – zastępcą wójta gminy i Janem Wojtyłą - przewodniczącym Rady Gminy Blizanów oraz delegacje szkół i straży z terenu gminy Blizanów uczciły 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada. Tradycyjnie pierwszym punktem uroczystości było złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod obeliskiem upamiętniającym ofiary I i II wojny światowej oraz powojennych represji, znajdującym się przy Urzędzie Gminy Blizanów. Uroczyście podniesiono flagę na maszt sfinansowany w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”, nad którym honorowy patronat sprawował Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.  Swoje poczty sztandarowe wystawili strażacy ochotnicy z terenu gminy Blizanów oraz Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Piotrowie i Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Rychnowie. Przy Urzędzie Gminy Blizanów głos zabrał Sławomir Musioł – wójt gminy Blizanów. Następnie uczestnicy wraz z towarzyszeniem Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Rychnów przemaszerowali do blizanowskiego kościoła, gdzie mszę św. w intencji Ojczyzny odprawił ks. Jacek Kalferszt – proboszcz parafii. W homilii podkreślał rolę Kościoła w podtrzymywaniu tożsamości narodowej. Kolejnym punktem było złożenie wiązanek na grobie nieznanego żołnierza na cmentarzu parafialnym w Blizanowie. Ostatnia część uroczystości odbyła się w Zespole Szkół w Jankowie Pierwszym. Patriotyczną inscenizację przedstawili uczniowie kl. VI miejscowej szkoły przygotowani przez nauczycielkę Renatę Bącler i chór pod kierunkiem Sylwii Bącler, a za scenografię odpowiadały Ewelina Grala i Renata Bącler. Część artystyczną dopełniły koncerty Orkiestry Dętej OSP Blizanów i zespołu wokalnego „Dynamitki”. Gminne Koła Kombatantów i byłych Więźniów Politycznych w Blizanowie reprezentowały Grażyna Iwańska i Janina Kowalska. Za organizację uroczystości odpowiadał Gminny Ośrodek Kultury w Blizanowie.