28 września w Filii w Rychnowie Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie odbył się wieczorek poetycki „Wszystko obróciło się w poezję”. To pierwszy punkt projektu edukacyjnego rozwijającego czytelnictwo u dzieci i młodzieży „Zaczytana Szkoła” realizowanego w Szkole Podstawowej w Rychnowie, prowadzonej przez stowarzyszenie. Inicjatorem spotkania był kaliszanin Jakub Pokojowczyk – autor wydanego w 2015 r. debiutanckiego tomiku „Tik-tak”, który od 1 września jest dyrektorem Szkoły Podstawowej w Rychnowie. Pracując jako polonista w Zespole Szkół nr 7 w Kaliszu, co roku organizował spotkanie z poetką z Sieradza – Marią Duszką, która pomagała mu przy redakcji jego tomiku i wyborze tekstów jak również napisała do niego słowo wstępne.  Autorka dziewięciu tomików poetyckich, założycielka i opiekunka działającego od 2002 r. Koła Literackiego „Anima” tym razem przyjęła zaproszenie do rychnowskiej biblioteki, która sąsiaduje ze szkołą. Wraz z nią zaproszony został również członek tego Koła Jacek Brzostowski – student medycyny na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, który w 2013 r. zadebiutował tomikiem wierszy „Pociąg do nieba”. Wszyscy trzej twórcy zaprezentowali swoje autorskie wiersze, aforyzmy, anegdoty. Odczytali też wiersze swoich ulubionych poetów i swoje nawzajem. Opowiadali o kulisach powstania swoich utworów i chętnie odpowiadali na pytania zebranych. Podjęto też próbę odpowiedzi na pytanie o istotę poezji. W wieczorku uczestniczyli: starsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Rychnowie, ich rodzice, nauczyciele (w tym ks. Przemysław Krzywański – proboszcz rychnowskiej parafii) oraz Sławomir Musioł – wójt gminy Blizanów, Paulina Wróblewska – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie wraz z Anną Bartczak – bibliotekarką Filii w Rychnowie i Krystyną Gronowską – bibliotekarką Filii w Jastrzębnikach i GBP w Blizanowie, Beata Sadowska – instruktor Gminnego Ośrodka Kultury w Blizanowie, Grzegorz Pilecki – dziennikarz „Życia Kalisza”. Dekoracją biblioteki zajęły się Justyna Pietrzak – Zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców i Renata Kościelak – nauczyciel rychnowskiej szkoły, a słodki poczęstunek zorganizowała Ewa Prus – prezes Rychnowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży.