Od 12 do 16 lutego 18 uczniów klas II i III Gimnazjum w Jankowie Pierwszym uczestniczy w projekcie „Ferie z Ekonomią” jako jedna z 65 szkół z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich w Polsce. Uczniowie zapoznają się z podstawami przedsiębiorczości, finansów i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Uczestniczą także w wycieczce do banku oraz złożą wizytę w lokalnym przedsiębiorstwie. Zajęcia są prowadzone przez Arletę Janczak – nauczyciela wiedzy o społeczeństwie oraz przez studenta kierunku ekonomicznego – Magdalenę Migas (piąty rok SGH w Warszawie), przez 5 dni w łącznym wymiarze 30 godzin lekcyjnych. Uczestnicy mają za zadanie prowadzić bloga z realizacji projektu oraz przygotować model biznesowy własnej działalności gospodarczej w lokalnej społeczności. Dla autorów 20 najlepszych prac przewidziano nagrodę w postaci dwudniowego wyjazdu do Warszawy, obejmującego wizytę w Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego oraz udział w profesjonalnych warsztatach ekonomicznych (kwiecień-czerwiec 2018). W pierwszym etapie projektu, w grudniu 2017 r. nauczyciele i studenci uczestniczyli w trzydniowym szkoleniu w Warszawie.
Celem projektu jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów, rozbudzenie i kształtowanie w młodych ludziach postaw przedsiębiorczych, rozwój umiejętności planowania i zarządzania finansami osobistymi oraz poznanie roli banku i funkcji pieniądza. Dzięki udziałowi w projekcie młodzież zdobędzie wiedzę ekonomiczną i zostanie zachęcona do jej pogłębiania, zyska tym samym pewność siebie oraz doświadczenie niezbędne w podejmowaniu odważnych wyborów dotyczących swojej dalszej edukacji, a w konsekwencji lepszy start w dorosłe życie. Projekt jest finansowany z Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej z siedzibą  w Warszawie i Narodowego Banku Polskiego.