W niedzielne popołudnie 3 czerwca  na placu przy hotelu Kristoff w Łaszkowie odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka, zorganizowany przez Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Blizanowie, OSP Lipe i Hotel Kristoff. W części artystycznej zaprezentowali się: Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Rychnów, zespół wokalny „Dynamitki”, zespół folklorystyczny „KALINA”. Gwiazdą imprezy był Piotr Pręgowski – aktor znany m.in. z roli Pietrka z „Rancza” z zespołem rockowym Yago. Imprezę uatrakcyjniły także: pokaz sprzętu strażackiego i ratownictwa medycznego, przejażdżki bryczką i kucykiem, konkursy plastyczne i sprawnościowe, stoiska gastronomiczne. Uczestnicy festynu mogli również zwiedzić mini zoo przy hotelu. Dochód z loterii fantowej przeznaczony będzie na obóz szkoleniowo-wypoczynkowy dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu gminy Blizanów. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się m.in.: piłka z autografem Roberta Lewandowskiego, zdjęcia skoczków narciarskich z ich autografami, płyta Majki Jeżowskiej oraz zespołu Pectus z autografami, książki podpisane przez Dorotę Wellman, plakat Golec uOrkiestra z autografami.