W rajdzie rowerowym „Niepodległa” wzięło udział blisko 60 mieszkańców gminy Blizanów, wśród nich: Sławomir Musioł - wójt gminy Blizanów, Janusz Nowak – kier. ref. inwestycji UG Blizanów, Stanisław Niklas – dyrektor GOK Blizanów. Trasa rajdu liczyła 23 km i zabezpieczali ją strażacy OSP Korab i Lipe. Start był  o godz. 15:00 przy UG Blizanów, a meta na boisku w Rychnowie. Po zakończeniu jazdy na uczestników czekała grochówka oraz występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Rychnów i zespołu wokalnego „Dynamitki”. Gadżetami gminnymi nagrodzono najmłodszego i najstarszego uczestnika rajdu. Każdy dostał też wiatraczka, flagę i daszek.
W I Bursztynowym Rajdzie Pojazdów Zabytkowych zorganizowanym przez stowarzyszenie Automobilklub Klasyczni.pl z Pruszkowa wzięło udział kilkanaście pojazdów wyprodukowanych do 1990 r. Trasa rajdu liczyła 60 km, a w trakcie jej przejazdu odbywały się różne konkurencje. Po powrocie na miejsce startu – boisko w Rychnowie odbywały się też konkurencje sprawnościowe typu rzut oponą czy przeciągania malucha liną. Sławomir Musioł - wójt gminy Blizanów przyznał puchar dla najładniejszego jego zdaniem samochodu – bordowej syreny fsm Andrzeja Bortnowskiego. Natomiast organizatorzy przyznali nagrody według swoich kryteriów na podstawie wypełnionych przez kierowców kart:
Motocykle: 1. Krzysztof Szcześniak i Adam Szcześniak, 2. Łukasz Błaszczyk, 3. Grzegorz Tomaszewski
Samochody: 1. Michał Grabowski i Sebastian Piątkowski, 2. Michał Krzyżaniak i Adam Tyc, 3. Andrzej Bortnowski
Rzut oponą: 1. Andrzej Bortnowski, 2. Leszek Sieradzki, 3. Maciej Grajnert
Przykręcanie i odkręcanie koła w maluchu: 1. Michał Grabowski, 2. Maciej Grajnert, 3. Michał Krzyżaniak
Przeciąganie malucha: 1. Leszek Sieradzki, 2. Andrzej Bortnowski, 3. Michał Grabowski

Właściciele samochodów zabytkowych spotykają się od 17 maja w każdy czwartek o godz. 20 na parkingu przy markecie Aldi w Kaliszu.