W piątek 19 października w Szkole Podstawowej w Jankowie Pierwszym odbyła się Gminna Olimpiada Wiedzy Ekologicznej. Był to ostatni akcent realizowanego przez Gminę Blizanów projektu pod tytułem: „Edukacja ekologiczna dla dzieci w gminie Blizanów - warsztaty oraz olimpiada wiedzy z zakresu gospodarki odpadami” współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu - dotacja w kwocie 13 804,00 zł, pozostała część środków pochodziła z budżetu Gminy Blizanów.  Wcześniej w ramach tego projektu zajęcia o tematyce szeroko pojętego gospodarowania odpadami przeprowadzili dla uczniów szkół z Piotrowa, Jankowa Pierwszego, Blizanowa i Rychnowa (łącznie ok. 400 uczniów) specjaliści z firmy Nuvarro. Olimpiada stała na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. Największa wiedzą i znajomością przedmiotowych zagadnień wykazała się uczennica Szkoły Podstawowej w Piotrowie  - Aleksandra Danis, uzyskując świetny wynik 81 pkt (na 84 możliwe!) i uhonorowana została wysokiej klasy rowerem. Drugie miejsce zajęła Hanna Szurek uczęszczająca do Szkoły  Podstawowej w Blizanowie (wynik 73 pkt), w nagrodę otrzymując plecak turystyczny, a na trzecim miejscu uplasowała się jej koleżanka ze szkoły w Blizanowie – Julita Juszczak, nagrodzona śpiworem turystycznym. Wszyscy uczestnicy olimpiady otrzymali zestaw upominków i gadżetów (w tym ekologiczne bidony i zestawy piśmiennicze, wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu), a stało się to dzięki wsparciu olimpiady przez Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Blizanowie.