Referat Rolnictwa Urzędu Gminy Blizanów przypomina mieszkańcom o absolutnym zakazie wywozu odpadów do lasów! Pomimo grożących sankcji karnych i napiętnowania społecznego tego typu zachowania, rokrocznie w gminie Blizanów odnotowanych jest kilkanaście przypadków zaśmiecania lasów. Zdecydowaną większość śmieci stanowią odpady segregowane odbierane sprzed posesji, a ich ilość nie ma wpływu za wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami. W przypadku większej ilości tych odpadów w danym miesiącu, można bezpłatnie otrzymać dodatkowe worki w siedzibie Urzędu Gminy Blizanów pok. nr 5.  Inne odpady podlegające segregacji (wielkogabarytowe, budowlane, tekstylia) można nieodpłatnie dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Zagorzynie, czynnego w każdą środę w godz. 14.00 - 17.00 oraz sobotę w godz. 8.00 – 16.00. Osoby będące świadkami zaśmiecania lasów proszone są o zgłaszanie tych przypadków na Policję lub w Urzędzie Gminy Blizanów.