16 stycznia w ZS w Jankowie Pierwszym odbyły się warsztaty „Świadome kreowanie siebie”. To cykl zajęć odbywających się co miesiąc,  skierowanych do uczniów klas 7 i 8, którzy stoją przed wyborem szkoły oraz własnej ścieżki zawodowej. Warsztaty należą do Innowacji Pedagogicznej, która  rozpoczęła się w Roku Szkolnym 2018/2019 i ma na celu:
- nauczenie młodzieży zarządzania własnym wizerunkiem
- odkrywanie i rozwijanie swoich talentów, pasji
- wybór właściwej ścieżki rozwoju (przyszłego zawodu, jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej)
- znalezienie sposobu na radzenia sobie ze stresem
- poszerzenie kompetencji w zakresie komunikacji interpersonalnej
- naukę właściwego zarządzania swoim czasem
- rozwój kreatywności
Innowację prowadzą od 2018 r.: Magdalena Nita – logopeda, Anna Latańska – psycholog, Arleta Janczak – doradca zawodowy.
16 stycznia warsztaty dotyczące sztuki autoprezentacji prowadziły Magdalena Nita i Anna Latańska. Poza uczniami klasy 8 Zespołu Szkół w Jankowie Pierwszym  zaproszeni zostali ich rówieśnicy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  w Blizanowie Drugim z opiekunem Ireną Tomczyk, Arleta Janczak – doradca zawodowy oraz Paulina Wróblewska – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej. Głównym celem warsztatów było przekazanie informacji na temat budowania swojego wizerunku podczas rozmów kwalifikacyjnych oraz wystąpień publicznych. Udana autoprezentacja została przećwiczona na konkretnych scenkach rodzajowych, a następnie omówiona. Uczniowie pracowali w grupach mieszanych, co sprzyjało integracji. Na koniec zajęć, każdy uczeń został wyposażony w teczkę z materiałami dotyczącymi spotkania.