8 lutego w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Piotrowie, była organizatorem i miejscem rozegrania konkursu dla uczniów klas 6 i 7 szkół podstawowych z terenu gminy Blizanów. Przedsięwzięcie honorowym patronatem objął Rzecznik Praw Dziecka, Wójt Gminy Blizanów oraz Komendant Miejski Policji w Kaliszu. W zmaganiach wzięły udział cztery drużyny ze szkół podstawowych: w Rychnowie, Blizanowie, Jankowie Pierwszym oraz Piotrowie. Konkurs łączył w sobie rywalizację sportową z wiedzą teoretyczną. Uczestnicy rozwiązywali krzyżówki i odpowiadali na pytania dotyczące bezpieczeństwa w Internecie, ale dotarcie do wyznaczonych zadań było możliwe dopiero po pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód.

Jak informuje na stronie internetowej kaliska policja - młodzież musiała wykazać się wiedzą w zakresie prawidłowego reagowania na pojawiające się zagrożenia w Internecie oraz znajomością zasad etykiety i bezpiecznego surfowania w sieci. Cała akcja, poprzez zabawę uczyła jak bezpiecznie korzystać z Internetu, jak chronić swoją prywatność online oraz jakie zagrożenia niosą za sobą internetowe znajomości. Każdy uczestnik rozgrywek zdobywał punkty dla drużyny, a jury przyznawało punkty za poprawne rozwiązanie każdego zadania. Ogłoszenie wyników oraz podsumowanie konkursu odbyło się po sprawdzeniu i podsumowaniu wszystkich prac. Ostatecznie rywalizację wygrali przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Piotrowie, drugie miejsce przypadło dla Szkoły Podstawowej w Jankowie Pierwszym, a miejsce trzecie ex aequo zajęły szkoła w Blizanowie i Rychnowie. Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy uczestnikom wręczyli dyrektor Szkoły Podstawowej w Piotrowie Paweł Szkudlarek oraz Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu mł. insp. Witold Goździelewski.