14 grudnia Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Kaliszu miał posiedzenie w sali OSP Blizanów. Licznie zgromadzonych strażaków i zaproszonych gości powitał Bartłomiej Janas – prezes OSP Blizanów. Przyjęto sprawozdania z działalności komisji problemowych przy Zarządzie i plan pracy na 2018 r. Przy okazji druhowie OSP Blizanów otrzymali nowy sprzęt do ratowania życia ludzkiego, a część swojego przekazali druhom OSP Rychnów. Wartość sprzętu hydraulicznego to 45 tys. zł (z czego 25 tys. zł z Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego, do którego należy OSP Blizanów i 20 tys. zł z Gminy Blizanów). Defibrylator AED wartości 6 tys. zł (z czego 4,5 tys. zł z Gminy Blizanów, reszta z własnych środków OSP) będzie używany przez blizanowskich druhów do ćwiczeń i pokazów. Sprzęt poświęcił ks. Tomasz Strzelecki – proboszcz parafii Blizanów. Podczas posiedzenia można było zwiedzić nowe garaże strażaków, gdzie wartość prac remontowych wyniosła 8 tys. zł (po 4 tys. zł ze Starostwa Powiatowego w Kaliszu i z Gminy Blizanów). Podsumowano również akcję pomocy ofiarom sierpniowej nawałnicy w miejscowości Sośno w województwie kujawsko-pomorskim. Przypomnijmy, że 11 strażaków z powiatu kaliskiego pracowało tam we wrześniu przez kilka dni przy udrażnianiu drogi gminnej. Druhowie przekazali też najbardziej poszkodowanym zebrane dary rzeczowe i pomoc finansową. Dyskutowano również o nowym terminie powiatowych zawodów sportowo-pożarniczych, formule przeglądu strażackich orkiestr dętych, warsztatach dla kronikarzy i innych szkoleniach, uzasadnianiu wniosków o przyznanie odznaczeń strażackich.