Wigilia w gminie Blizanów zgromadziła byłych i obecnych parlamentarzystów, przedstawicieli władz województwa, powiatu, gminy, służb porządkowych, przedsiębiorców, pracowników Urzędu Gminy i jednostek organizacyjnych, członków stowarzyszeń i instytucji współpracujących z gminą. W tym roku młodzież ze Szkoły Podstawowej w Blizanowie przygotowała spektakl „Scenariusz na święta”, wyreżyserowany przez nauczycielki Agnieszkę Jurek i Anetę Stanisławską. Młodych aktorów wspierał chór, prowadzony przez Marię Szczap, która odpowiadała za muzyczną część spektaklu. Dźwiękiem zajmował się Jakub Pęchorzewski, scenografią i kostiumami – Aneta Stanisławska i Wiesława Zawieja, a oświetleniem i wizualizacjami – Jan i Adrian Kempa VJJK. Za montaż filmów wyświetlanych na dużym ekranie odpowiadał Ireneusz Pietrzak. Spektakl według scenariusza autorstwa Agnieszki Jurek przedstawiał uczniów pewnej szkoły, którzy na prośbę swojej pani mają wymyślić i napisać scenariusz bożonarodzeniowej inscenizacji. W efekcie szkatułkowej konstrukcji „teatru w teatrze” na scenie obejrzeć można było fragment widowiska: 1) inspirowanego „Chłopami” Reymonta, 2) nowoczesnego, którego akcja dzieje się w korporacji, 3) z pastuszkami, Diabłem Rokitą i Archaniołem Gabrielem. Z pomocą uczniom przyszedł w końcu z zaświatów utytułowany reżyser Andrzej Wajda. Opowiedział historię dziewczynki, która podarowała swojemu ojcu samo pudełko wypełnione miłością, czyli tym, co najważniejsze. Finał spektaklu prowadził do refleksji na temat istoty świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenie wszyscy występujący w sztuce zatańczyli i zaśpiewali wspólnie. Poza młodzieżą w repertuarze świątecznym zaprezentowali się też: Orkiestra Dęta OSP Blizanów i Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Rychnów (osobno i razem), prowadzone przez Leszka Nowaka oraz Zespół Folklorystyczny „Kalina” i zespół wokalny „Dynamitki” z Rychnowa. Życzenia świąteczne zebranym w sali złożyli: Sławomir Musioł – wójt gminy Blizanów, senator Andrzej Wojtyła, Krzysztof Grabowski – wicemarszałek województwa wielkopolskiego, Krzysztof Nosal – starosta kaliski. Po modlitwie ks. Tomasza Strzeleckiego – proboszcza parafii w Blizanowie przyszła pora na łamanie się opłatkiem i ciąg dalszy życzeń oraz degustację potraw wigilijnych. Organizatorem imprezy byli: Sławomir Musioł - wójt gminy, Gminny Ośrodek Kultury w Blizanowie i Szkoła Podstawowa w Blizanowie.