W XXI Wielkopolskim Konkursie Plastycznym Na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową 2017 nagrodę specjalną Dyrektora Domu Kultury w Pleszewie za największą liczbę nagrodzonych i wyróżnionych prac otrzymała Szkoła Podstawowa w Rychnowie. Na konkurs nadesłano 3 413 prac z 307 placówek szkolnych, instytucji oświatowych, kulturalnych, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Ośrodków Samopomocy i od uczestników indywidualnych. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace, są prezentowane na wystawie pokonkursowej do 8 stycznia w „Galerii na holu” kina Hel w Pleszewie. Jury nagrodziło łącznie 120 osób, przyznając 25 nagród oraz 95 wyróżnień. W każdej kategorii wiekowej przyznano również nagrody ufundowane przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew. Uczniowie rychnowskiej szkoły zdobyli 2 nagrody i 8 wyróżnień.  Wśród nagrodzonych znalazła się Lena Pawlak, która zajęła drugie miejsce w kategorii przedszkola i Rafał  Przepiórka, który otrzymał Nagrodę Marszałka Wielkopolski w kategorii klas IV-VI.  Wyróżnieni to: Kamila Wiśniewska, Fabian Kwiryng, Gabriela Kmieć oraz Aleksander Kubicki,  Michał Cichorek, Krystian Niciewski, Maja Filipowicz  i Hubert Kubicki. Prace zostały wykonane pod kierunkiem: Renaty Kościelak, Justyny Filipowicz i Sylwii Wawrzyniak.
Z gminy Blizanów wyróżnienia otrzymały też uczennice z ZS w Jankowie Pierwszym: Martyna Grala i Wiktoria Iwańska.