strona głównaaktualności2017archiwumgminasamorządurządjednostki org.oświata i sportkulturaturystykabaza firmgaleriepliki do pobraniaszukaj 
 

Zasłużony dla turystyki

Odznakę Honorową „Za zasługi dla turystyki” odebrał Stanisław Bednarek – wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej w Rychnowie (staż pracy zawodowej - 36 lat), związany z  turystyką od 31 lat. Nie jest to pierwsze odznaczenie w jego karierze. W 2011 r. otrzymał Złotą Honorową Odznakę PTSM, w 2008 r. – Złotą Odznakę ZNP, w 1999 r. – Nagrodę Kuratora Oświaty, a w latach 2002-2012 – dyplomy marszałka woj. wielkopolskiego.
Jak czytamy w uzasadnieniu wniosku o nadanie Odznaki Honorowej „Za zasługi dla turystyki”: „Stanisław Bednarek działalnością na rzecz turystyki dzieci i młodzieży zajmuje się od 1978 r., a członkiem PTSM  jest od 1982 r. W minionych latach w byłym woj. kaliskim pełnił funkcję prezesa Oddziału PTSM, organizując wiele imprez turystycznych dla młodzieży, a po reformie administracyjnej włączył się w działania Oddziału PTSM w Poznaniu. Aktywnie działał w Zarządzie Wielkopolskim PTSM jako wiceprezes Oddziału. We władzach  naczelnych PTSM działał  dwie kadencje jako członek Głównej Komisji Rewizyjnej Zarządu Głównego PTSM, obecnie jej przewodniczący. W ubiegłych latach wielokrotnie organizował spotkania szkoleniowe dla działaczy PTSM, pracowników schronisk młodzieżowych, opiekunów i członków Kół PTSM. Od wielu lat organizuje imprezy turystyczne, tworzy podstawowe ogniwa Towarzystwa - koła PTSM na terenie Wielkopolski. Od 16 lat jest współorganizatorem Ogólnopolskiego Zlotu Młodzieży PTSM „Stąd nasz ród”, w którym także aktywnie uczestniczy wraz z młodzieżą. Dzięki jego zaangażowaniu impreza  organizowana od 30 lat została w swej formule zmodernizowana i nadal cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży. Corocznie organizuje  letnie szkoleniowe obozy  dla dzieci i młodzieży z Kół PTSM, a także wypoczynek dla dzieci z rodzin wymagających wsparcia. Wypoczynek organizowany przez niego zawiera zawsze dużo treści krajoznawczo-turystycznych, szkoli młodzieżowych liderów turystyki. W 2008 r. był delegowany do Armenii przez Ministra Edukacji Narodowej w celu zorganizowania Katedry Filologii Polskiej na Uniwersytecie w Erewaniu. Kontakty tam zawarte zaowocowały przyjazdem młodzieży armeńskiej do Polski m.in. na Ogólnopolski Zlot Młodzieży PTSM „Stąd nasz ród”.”
Wręczenie Odznaki Honorowej „Za zasługi dla turystyki” odbyło się 23 września w Teatrze Polskim w Warszawie podczas gali z okazji Światowego Dnia Turystyki obchodzonego na całym świecie 27 września. W tym roku dodatkowo obchodzony był jubileusz 50-lecia Informacji Turystycznej w Polsce. Tegoroczna gala była więc okazją nie tylko do nagrodzenia osób w szczególny sposób zasłużonych dla rozwoju turystyki w Polsce ale także podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do powstania informacji turystycznej w Polsce i jego funkcjonowania w obecnym kształcie. Retrospekcyjna prezentacja rozwoju informacji turystycznej w Polsce pokazała jak wielka zmiana dokonała się w tym obszarze.

mapy googlebippkspogodawiadomości z polskiwiadomości ze świataCAF
 

Szukaj  |  Mapa serwisu  |  KontaktCopyright © 2010
Wszelkie prawa zastrzeżone

Projekt: Studio Reklamy Gajzlerowicz
Realizacja: EVEREST Przedsiębiorstwo Informatyczne Kalisz
EVEREST Przedsiębiorstwo Informatyczne nie odpowiada za treść publikowanych informacji.

Poprawny XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!