strona głównaaktualności2017archiwumgminasamorządurządjednostki org.oświata i sportkulturaturystykabaza firmgaleriepliki do pobraniaszukaj 
 

Podwójne ślubowanie w ZS w Piotrowie

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Piotrowie odbyły się uroczystości oraz dwa ślubowania uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej jak i Gimnazjum. Gośćmi honorowymi byli: Przewodniczący Rady Gminy – Jan Wojtyła, proboszcz parafii Pamięcin – ks. dr Jarosław Jasianek, wieloletni nauczyciel i przyjaciel Szkoły – Stanisław Urbaniak, przewodniczący Stowarzyszenia na rzecz Dzieci i Młodzieży „Fantazja” – Paweł Pawlak. Dyrektor ZS – Paweł Szkudlarek podziękował nauczycielom za ich pracę i trud, wręczając okolicznościowe nagrody.b Następnie 42  uczniów klas Ia i Ib Gimnazjum złożyło uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Pasowania wiecznym piórem – jak corocznie- dokonał dyrektor ZS w Piotrowie – Paweł Szkudlarek. Gimnazjaliści otrzymali również z rąk wychowawczyń: Beaty Wilczury- Nowak i Joanny Garncarz – Owsianej pamiątkowe dyplomy. Część artystyczną pt. „Jeden dzień z życia pedagoga, czyli nie do przebycia droga” przygotowali uczniowie klas II i III Gimnazjum pod opieką Agnieszki Poniatowskiej i  Urszuli Camborini. Uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego pod kierunkiem  Jarosława Lisa. Oprawą plastyczną zajęła się Ewa Kowalczyk- Wiśniewska. Wydarzenie zakończył słodki poczęstunek w klasach przygotowany dzięki staraniom Rodziców pierwszoklasistów.
Natomiast drugiego dnia 29 uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Piotrowie w obecności dyrektora Szkoły – Pawła Szkudlarka, nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, rodziców oraz starszych koleżanek i kolegów, zaprezentowało przygotowany przez siebie program artystyczny. Dla upamiętnienia tego ważnego momentu w życiu każdego ucznia – wychowawczyni – Beata Didyk wręczyła swoim podopiecznym dyplomy pasowania. Następnie z rąk dyrektora i członkini Stowarzyszenia na rzecz Dzieci i Młodzieży „Fantazja” – Małgorzaty Sołtysińskiej - dzieci otrzymały wyprawkę pierwszoklasisty. Było to dla nich ogromne przeżycie – móc powiedzieć: Ślubujemy i stać się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej zarówno Szkoły Podstawowej jak i Gimnazjum w Piotrowie. Tradycję trzeba, a nawet należy i warto kultywować.

mapy googlebippkspogodawiadomości z polskiwiadomości ze świataCAF
 

Szukaj  |  Mapa serwisu  |  KontaktCopyright © 2010
Wszelkie prawa zastrzeżone

Projekt: Studio Reklamy Gajzlerowicz
Realizacja: EVEREST Przedsiębiorstwo Informatyczne Kalisz
EVEREST Przedsiębiorstwo Informatyczne nie odpowiada za treść publikowanych informacji.

Poprawny XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!