1.png
2.png
3.png
previous arrow
next arrow
uniaprogramy rzadoweepuapBiuletyn Informacji Publicznej

15 listopada w Szkole Podstawowej w Blizanowie odbył się coroczny Turniej Niepodległości, w którym biorą udział młodzi siatkarze i siatkarki z terenu gminy Blizanów i powiatu kaliskiego (urodzeni w 2011r. i młodsi). W tym roku w turnieju brało udział 5 drużyn: poza gospodarzami także reprezentanci szkół z Jankowa Pierwszego, Rychnowa, Stawiszyna oraz Kokanina. Wszystkie zespoły zmierzyły się ze sobą systemem „każdy z każdym”, sety grano do 21 punktów (do dwóch wygranych setów). Na każdego seta w meczu opiekunowie drużyn wystawiali inną „czwórkę” zawodników lub zawodniczek. Pięciogodzinne zmagania, podczas których rozegrano 10 meczów, obfitowały w mocne serwisy, ciekawe wymiany akcji. Widoczne było duże zaangażowanie wszystkich uczestników – jak ocenia Mateusz Wódka nauczyciel wychowania fizycznego z Blizanowa, odpowiedzialny za imprezę.
W tym roku bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. R. Traugutta, którzy odnieśli komplet 4 zwycięstw, nie tracąc żadnego seta. W podsumowaniu turnieju i wręczeniu nagród uczestniczyli: Sławomir Musioł – wójt gminy Blizanów, Stanisław Niklas – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Blizanowie i Ireneusz Pietrzak – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Blizanowie.
Klasyfikacja końcowa:
1. Blizanów, 2. Stawiszyn, 3. Janków Pierwszy, 4. Kokanin, 5. Rychnów
Organizatorami turnieju była Szkoła Podstawowa im. R. Traugutta w Blizanowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Blizanowie.

Gmina Blizanów
Gmina Blizanów
Piękne stare dwory, wiejskie kościółki, malownicza dolina rzeki Prosny, znaczne obszary leśne, bogate w owoce i grzyby są największymi atrakcjami turystycznymi gminy. Pod względem gospodarczym oferujemy wysoką produkcję rolną i wolę współpracy, przychylność mieszkańców i władz gminy, korzystnie położone tereny i budynki dla prowadzenia działalności gospodarczej oraz atrakcyjne tereny uzbrojone w gaz, wodę, telefony. Atrakcyjność naszą zwiększają dogodne warunki komunikacyjne z Poznaniem, Łodzią i Wrocławiem. Możemy zapewnić Państwa, że w gminie Blizanów spotkacie się z uprzejmością i gościnnością jej mieszkańców, a ze strony władz z przychylnością i pomocą.

Zobacz także