1.png
2.png
3.png
previous arrow
next arrow
uniaprogramy rzadoweepuapBiuletyn Informacji Publicznej

 10 czerwca w Zespole Szkół w Jankowie Pierwszym odbył się I Festiwal Piosenki Letniej „Złota nutka”. W organizację przedsięwzięcia zaangażowały się nauczycielki z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Jankowie Pierwszym i Publicznego Przedszkola Samorządowego „Bajkowa Kraina” w Zbiersku. W kategorii 5-latów wystąpiło 8 dzieci, a 6-latków reprezentowało 7 dzieci, wszyscy z czterech przedszkoli z terenu gminy Blizanów (Publiczne Przedszkole Samorządowe w Jankowie Pierwszym, Niepubliczne Przedszkole "Leśne skrzaty" w Jarantowie) i Stawiszyn (Publiczne Przedszkole Samorządowe "Bajkowa Kraina" w Zbiersku, Publiczne Przedszkole Samorządowe "Justynka" w Stawiszynie). Wszyscy występowali w wakacyjnych strojach, a niektórzy nawet z rekwizytami. Gości przywitał Kryspin Woliński – dyrektor Zespołu Szkół w Jankowie Pierwszym. Festiwal prowadziła Agnieszka Kupaj – nauczycielka przedszkola w Jankowie Pierwszym, a organizacyjnie pomagała jej Marta Ozimek. Występy oceniało jury w składzie: Aleksandra Adamczak – dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zbiersku, Paulina Wróblewska – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie, Małgorzata Piotrowska – dyrygentka i śpiewaczka.
5-latki:
1. Franciszek Przybylski (Stawiszyn), 2. Pola Lewandowska (Janków Pierwszy), 3. Maria Kornaszewska (Janków Pierwszy), wyróżnienie: Patrycja Rózga (Stawiszyn)
6-latki:
1. Karol Dreczko (Jarantów), 2. Maria Wojtczak (Zbiersk), 3. Rita Janiszewska (Stawiszyn), wyróżnienie: Lena Łuczak (Zbiersk)
Nagrody ufundowane przez organizatorów festiwalu oraz instytucje kultury z obydwu gmin wręczały członkinie jury oraz Małgorzata Kosmala - dyrektor Publicznego Przedszkola Samorządowego „Bajkowa Kraina” w Zbiersku, Anna Korczak – dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Leśne skrzaty” w Jarantowie, Jolanta Kornaszewska – wicedyrektor Zespołu Szkół w Jankowie Pierwszym, Beata Sadowska – instruktor Gminnego Ośrodka Kultury w Blizanowie. Na koniec wszystkie dzieci zaśpiewały wspólnie „Ostatni dzwonek”. Zwycięzcy festiwalu zaprezentują się podczas Dni Stawiszyna i Dożynek Gminnych w Pruszkowie, a wszyscy uczestnicy wystąpią podczas "Kulturalnego Piątku" 28 czerwca w Stawiszynie.

Gmina Blizanów
Gmina Blizanów
Piękne stare dwory, wiejskie kościółki, malownicza dolina rzeki Prosny, znaczne obszary leśne, bogate w owoce i grzyby są największymi atrakcjami turystycznymi gminy. Pod względem gospodarczym oferujemy wysoką produkcję rolną i wolę współpracy, przychylność mieszkańców i władz gminy, korzystnie położone tereny i budynki dla prowadzenia działalności gospodarczej oraz atrakcyjne tereny uzbrojone w gaz, wodę, telefony. Atrakcyjność naszą zwiększają dogodne warunki komunikacyjne z Poznaniem, Łodzią i Wrocławiem. Możemy zapewnić Państwa, że w gminie Blizanów spotkacie się z uprzejmością i gościnnością jej mieszkańców, a ze strony władz z przychylnością i pomocą.

Zobacz także