Ponad 100 seniorów spotkało się na balu zorganizowanym z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora 15 listopada w sali OSP w Zagorzynie. W spotkaniu oprócz seniorów wzięli udział zaproszeni goście: Sławomir Musioł-wójt Gminy, Marzena Kmieć- zastępca wójta, Jan Wojtyła- przewodniczący Rady Gminy Blizanów. Maria Biesiada- przewodnicząca Stowarzyszenia Seniorów Gminy Blizanów powitała gości i przedstawiła sprawozdanie z działalności stowarzyszenia. Po części oficjalnej przyszedł czas na okolicznościowy tort oraz wspólne tańce.
Stowarzyszenie Seniorów Gminy Blizanów powstało 24 kwietnia 2017 roku. Pierwszą przewodniczącą była Halina Waszczyńska, od 2020 roku członek Aglomeracyjnej Rady Seniorów. Stowarzyszenie liczy ponad 130 członków. Realizuje wiele działań społecznych mających na celu aktywizację i integrację środowiska poprzez organizację czasu wolnego. Wspólnie spędzają czas podczas takich aktywności jak: spacery nordic walking, spotkania przy ognisku, organizacja warsztatów tematycznych. Uczestniczą w zajęciach z fizjoterapeutą, organizują wyjazdy do kina, teatru, na basen, turnusy rehabilitacyjne nad morzem. Członkowie Stowarzyszenia uczestniczą w warsztatach, projektach organizowanych przez Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska oraz LGD 7 - Kraina Nocy i Dni.
Urząd Gminy Blizanów






