We wtorek 18 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Blizanowie Drugim odbył się coroczny turniej mini siatkówki upamiętniający Odzyskanie Niepodległości przez Polskę. Rozgrywki sportowe poprzedziło odśpiewanie hymnu przez wszystkich uczestników. W tym roku w turnieju wzięło udział 6 drużyn – w tym aż dwie z blizanowskiej szkoły. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizowano „każdy z każdym”, by następnie rozegrać mecze o poszczególne miejsca. Spotkania rozgrywano do dwóch wygranych setów, w których rywalizowano do 21 punktów (w przypadku tie-breaka – do 15 punktów). Każda drużyna składała się z dwóch „czwórek” oraz rezerwowych. W pierwszym secie na boisku pojawiła się pierwsza czwórka, w drugim secie druga. W przypadku wyniku 1:1 opiekunowie mogli skonfigurować dowolny zespół czteroosobowy na decydującego seta tzw. tie-break’a. Finałowy mecz gospodarzy z zespołem z Jankowa Pierwszego zakończył się zwycięstwem w tie- breaku 2:1. Tym samym kolejny rok z rzędu reprezentacja blizanowskiej szkoły zwyciężyła w turnieju będącym częścią gminnych obchodów Święta Niepodległości. W dekoracji uczestników medalami udział wzięli: wójt gminy Blizanów- Sławomir Musioł oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Blizanowie-Stanisław Niklas- współorganizatorzy turnieju.
Klasyfikacja końcowa:
1. SP Blizanów A
2. SP Janków Pierwszy
3. SP Kokanin
4. SP Rychnów
5. SP Blizanów B oraz SP Piotrów
Urząd Gminy Blizanów






