1.png
2.png
3.png
previous arrow
next arrow
uniaprogramy rzadoweepuapBiuletyn Informacji Publicznej

 We wtorek 10 października w godzinach popołudniowych w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Blizanowie Drugim odbyło się spotkanie autorskie z Marcinem Walczakiem promujące najnowszą książkę „Wiedźma”. Było to kolejne spotkanie dla czytelników dorosłych, organizowane przez Gminna Biblioteka Publiczna w Blizanowie.
Pochodzący z Pleszewa autor prowadził dialog z publicznością, który przeplatał śpiewem. Usłyszeć można było m.in. przeboje Korteza, Czesława Niemena czy kompozycję autorską do „Pana Tadeusza” – „Inwokacji”. Podczas promocji pierwszego kryminału „Degustator” w Doruchowie autor usłyszał opowieści od dyrektor tamtejszej biblioteki i czytelniczek o ostatnim w Polsce – w majestacie prawa - procesie czarownic w 1775 roku. Postanowił zapoznać się z dokumentami i wykorzystać tę wiedzę do drugiego tytułu „Wiedźma”. W książce odwołuje się również do słynnego „Malleus Maleficarum” – „Młota na czarownice”, katolickiego traktatu opublikowanego w XV wieku, przez wiele lat traktowanego jako podręcznik dla łowców czarownic. Rozmawiano o przyczynach, dla których podejrzewano kiedyś kobiety o bycie czarownicami oraz o torturach, jakim je poddawano.
Prolog „Wiedźmy” dzieje się w wigilię 1991 r. w Kaliszu na ul. Złotej. Poznajemy pracownika fabryki fortepianów i pianin „Calisia”, cierpiącego na chorobę alkoholową. Kalisz pojawia się jeszcze kilkakrotnie w książce przy wyjaśnieniu powiązań między morderstwami, a poza nim są: Mikstat, Ostrzeszów, Antonin, Wrocław, Poznań, Olsztyn i Doruchów
Obydwie książki autora są osadzone w Wielkopolsce i poruszają ważne problemy społeczne: handel ludzkimi organami (zwłaszcza krwią), przemocy wobec nieletnich, która rodzi przemoc.
Uczestnicy spotkania mogli zadać pytanie autorowi i zakupić książki z autografem. 

 

 

 

Gmina Blizanów
Gmina Blizanów
Piękne stare dwory, wiejskie kościółki, malownicza dolina rzeki Prosny, znaczne obszary leśne, bogate w owoce i grzyby są największymi atrakcjami turystycznymi gminy. Pod względem gospodarczym oferujemy wysoką produkcję rolną i wolę współpracy, przychylność mieszkańców i władz gminy, korzystnie położone tereny i budynki dla prowadzenia działalności gospodarczej oraz atrakcyjne tereny uzbrojone w gaz, wodę, telefony. Atrakcyjność naszą zwiększają dogodne warunki komunikacyjne z Poznaniem, Łodzią i Wrocławiem. Możemy zapewnić Państwa, że w gminie Blizanów spotkacie się z uprzejmością i gościnnością jej mieszkańców, a ze strony władz z przychylnością i pomocą.

Zobacz także