1.png
2.png
3.png
previous arrow
next arrow
uniaprogramy rzadoweepuapBiuletyn Informacji Publicznej

Gminny Ośrodek Kultury
tel. 62 75 11 192

http://www.blizanow.naszgok.pl/

Gminny Ośrodek Kultury jest koordynatorem środowiskowej działalności kulturalnej. Z jego inicjatywy organizuje się wiele imprez, które weszły na stałe do kalendarza. Do nich należą: Święto Gminy - Dożynki Gminne, Wigilia Bożonarodzeniowa oraz   Międzynarodowy Plener Malarski  „Piękno Ziemi Blizanowskiej”. Powstałe podczas pleneru obrazy wzbogacają galerię malarstwa w Gminnym Ośrodku Kultury.

GOK otacza opieką szkolne zespoły taneczne, orkiestry dęte, zespół wokalny "Dynamitki" oraz Zespół Folklorystyczny "Kalina". Mieszkańcy gminy wspaniale bawią się na festynach kulturalno-sportowych podczas których prezentują swój dorobek zespoły artystyczne i orkiestry dęte.

http://www.blizanow.ug.gov.pl/index.php/kultura/zespoly

 

Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Blizanowie jest Stanisław Niklas. Aktualnie zatrudnieni są kapelmistrzowie: przy orkiestrze OSP w Rychnowie - Jacek Konopczyński, w Pruszkowie - Marian Sikorski i w Blizanowie - Alicja Sobczak. Chór w Piotrowie prowadzi Jarosław Lis, w Blizanowie i Jankowie Pierwszym - Maria Szczap.

GOK współpracuje ze szkołami przy organizacji zawodów sportowych. Corocznie organizuje się także Gminny Turniej Piłki Siatkowej oraz Gminny Turniej Tenisa Stołowego dla drużyn sportowych OSP. Ośrodek otacza opieką działające na terenie Gminy Uczniowskie Kluby Sportowe. Gminny Ośrodek Kultury bierze też udział w organizacji Supermaratonu Kalisia.

 

Gmina Blizanów
Gmina Blizanów
Piękne stare dwory, wiejskie kościółki, malownicza dolina rzeki Prosny, znaczne obszary leśne, bogate w owoce i grzyby są największymi atrakcjami turystycznymi gminy. Pod względem gospodarczym oferujemy wysoką produkcję rolną i wolę współpracy, przychylność mieszkańców i władz gminy, korzystnie położone tereny i budynki dla prowadzenia działalności gospodarczej oraz atrakcyjne tereny uzbrojone w gaz, wodę, telefony. Atrakcyjność naszą zwiększają dogodne warunki komunikacyjne z Poznaniem, Łodzią i Wrocławiem. Możemy zapewnić Państwa, że w gminie Blizanów spotkacie się z uprzejmością i gościnnością jej mieszkańców, a ze strony władz z przychylnością i pomocą.

Zobacz także