1.png
2.png
3.png
previous arrow
next arrow
uniaprogramy rzadoweepuapBiuletyn Informacji Publicznej

 9 listopada w Zespole Szkół w Piotrowie dla starszych uczniów Szkoły Podstawowej zorganizowano zajęcia sadzenia drzew, które pozyskano dzięki projektowi realizowanemu przez Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska. W Parku i terenie przyszkolnym posadzono: 4 lipy, 6 klonów, 5 wiśni. Instruktarzu uczniom udzielali leśnicy Nadleśnictwa Grodziec. W zajęciach poza społecznością szkolną uczestniczyli: Sławomir Musioł – wójt gminy Blizanów, przedstawiciele: Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska, w tym dyrektor biura Ewa Milewska i Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o. w Ostrowie Wielkopolskim. Paweł Szkudlarek – dyrektor ZS w Piotrowie podziękował gościom za praktyczną lekcję ekologii.
Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska otrzymała dotację ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na wsparcie realizacji przedsięwzięć w zakresie edukacji ekologicznej w 2023r. Z tego samego projektu również dwa pozostałe zespoły szkół z gminy Blizanów posadzą drzewa z dziećmi: ZSP w Blizanowie Drugim pozyskał 6 sadzonek lip, a ZS w Jankowie Pierwszym 4 klony i 5 wiśni piłkowanych.
W 2023r. Gmina Blizanów otrzymała dotację 7 732,89 zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego na sadzenie drzew miododajnych na terenie Gminy Blizanów. Całkowity koszt zadania wyniósł 8 592,10 zł. Zakupiono łącznie 65 sztuk sadzonek drzew miododajnych, które posadzono w miejscowościach: Żegocin, Dębniałki Kaliskie, Poklęków, Jastrzębniki, Pawłówek. W akcji sadzenia drzew byli zaangażowani radni, sołtysi i mieszkańcy wsi, w których były sadzone drzewa. 

 

 

Gmina Blizanów
Gmina Blizanów
Piękne stare dwory, wiejskie kościółki, malownicza dolina rzeki Prosny, znaczne obszary leśne, bogate w owoce i grzyby są największymi atrakcjami turystycznymi gminy. Pod względem gospodarczym oferujemy wysoką produkcję rolną i wolę współpracy, przychylność mieszkańców i władz gminy, korzystnie położone tereny i budynki dla prowadzenia działalności gospodarczej oraz atrakcyjne tereny uzbrojone w gaz, wodę, telefony. Atrakcyjność naszą zwiększają dogodne warunki komunikacyjne z Poznaniem, Łodzią i Wrocławiem. Możemy zapewnić Państwa, że w gminie Blizanów spotkacie się z uprzejmością i gościnnością jej mieszkańców, a ze strony władz z przychylnością i pomocą.

Zobacz także